zoner.cz   |   regZone.cz   |   czechia.com   |   inShop.cz   |   inMail.cz   |   Interval.cz   |   ZonerPress.cz   |   inPage.cz   |   Zonerama.cz
přihlášení k účtu
novinky

7. 8. 2019
UPGRADE Byl proveden upgrade systému na Debian 10 Buster.
10. 1. 2019
UPGRADE Nově je výchozí verze PHP 7.3.
8. 10. 2018
UPOZORNĚNÍ: 9.10.2018 dojde k přestěhování serveru do nového datového centra. Očekávaný výpadek cca hodina.
archiv
doporučená kniha

MySQL profesionálně
Optimalizace pro vysoký výkon
712 stran, cena 621,- Kč

koupit
příspěvěk

Kategorie: MySQL

seznam kategorií | nové téma | hledat

instalcia joomla - pripojenie k msql
Od: golem
Posláno: 9. 8. 2010 13:22:04
Mám nasledujúci problém. Zriadil som si účet na php5.sk z dôvodu, že som si chcel vyskúšať inštaláciu a základnú prácu s redakčným systémom joomla. Vygooglil som si niekoľko návodov a postupoval podľa nich. Na koľko som v tomto začiatočník, zasekol som sa zrejme na nejakom triviálnom probléme a bol by som rád za každú radu.

Môj doterajší postup bol nasledovný:
- vytvorenie hostingu s názvom xy.php5.sk
- prihlásenie na účet - vytvorenie mysql databázy skxy
- Prihlásil som sa na http://nibiru.zarea.net/sqladmin a skontroloval, že databáza skxy je vytvorená
- Nakopíroval som všetky súbory joomly na ftp účet (po prihlásení bol predvolený priečinok public_html)
- Zmazal index.html
- Cez www rozhranie som začal úvodnú inštaláciu joomly, kde som prešiel nastavením jazyka, odkliknutím licencie a predinštalačnou kontrolou (všetky kontrolované prvky boli zelené a hlásili funkčnosť)
- v ďalšom kroku sa nastavuje adresa databázy a tu je môj problém. Nastavuje sa tam typ databázy (výber msql/msqli), meno hostiteľa (odporúčané localhost), používateľské meno (v mojom prípade skxy), heslo, meno databázy (v mojom prípade skxy). Po vyplnení sa však nedá pokračovať na ďalší krok tlačidlom ďalej. Keďže sa nezobrazí žiadne upozornenie (napr neplatné heslo), vôbec neviem, prečo nemôžem pokračovať.

Vyskúšal som:
zmeniť msql na msqli
zmeniť meno hostiteľa z localhost na localhost:3306
zmeniť v administrácii prístupové heslo na iné a zadať ho v tomto inštalátore
kliknúť pri inštalácii na - zmazať existujúce tabulky (v databáze žiadne nie sú) aj na zálohovať staré tabuľky
- nezadať žiadne meno databázy

Stále skrátka nemôžem pokračovať ďalej. Keďže sa po kliknutí na tlačidlo ďalej sa nič nestane (žiadne chybové hlásenie), nemám ani potuchy ktorým smerom sa mám vydať a hľadať problém.
seznam odpovědí
téma autor vloženo
instalcia joomla - pripojenie k msql golem 9. 8. 2010 13:22:04
Re: instalcia joomla - pripojenie k msql pk 9. 8. 2010 16:09:00
Re: instalcia joomla - pripojenie k msql Golem 9. 8. 2010 16:59:30
Re: instalcia joomla - pripojenie k msql pk 10. 8. 2010 09:07:38
Re: instalcia joomla - pripojenie k msql id 10. 8. 2010 12:16:20
Re: instalcia joomla - pripojenie k msql mtvm 28. 5. 2011 15:01:29

odpovědět

Jméno:
Předmět:
E-mail:
Potvrzovací kód:    
upozornění

Toto je neredigovaná a nemoderovaná diskuse čtenářů serveru php5.cz. Provozovatel serveru za obsah jednotlivých příspěvků nenese zodpovědnost.

Prosíme NEVKLÁDEJTE do diskuze na tomto serveru ŽÁDNÉ WAREZ PŘISPĚVKY týkajících se kradení software a podobného obohacování.

Tyto příspěvky přímou měrou poškozují tento server, proto se jich prosim VYVARUJTE.

Upozorňujeme, že u všech příspěvků zaznamenáváme IP adresu a cookies a tyto údaje poskytujeme v případě warez příspěvků orgánům, které si je čas od času vyžádají. Pokud s tímto nesouhlasíte, nevkládejte prosím do tohoto fóra žádné příspěvky - chod serveru je závislý především na disciplíně jeho uživatelů a nemáme zájem, zde řešit žádná témata, která jsou v rozporu s platným právním řádem.