zoner.cz   |   regZone.cz   |   czechia.com   |   inShop.cz   |   inMail.cz   |   Interval.cz   |   ZonerPress.cz   |   inPage.cz   |   Zonerama.cz
přihlášení k účtu
novinky

7. 8. 2019
UPGRADE Byl proveden upgrade systému na Debian 10 Buster.
10. 1. 2019
UPGRADE Nově je výchozí verze PHP 7.3.
8. 10. 2018
UPOZORNĚNÍ: 9.10.2018 dojde k přestěhování serveru do nového datového centra. Očekávaný výpadek cca hodina.
archiv
doporučená knihaMySQL profesionálně
Optimalizace pro vysoký výkon
712 stran, cena 621,- Kč

koupit
příspěvěk

Kategorie: MySQL

seznam kategorií | nové téma | hledat

Dotaz na skusenost Jedna DTB versus mnoho
Od: Jozo
Posláno: 23. 3. 2010 09:29:10
Zdravim vaschcel by som poznat vas nazor na problem ktory sa mi javi ako absurdum ale zistil som ze oproti kolegom som uboho sam.

Ide o to, ze napriklad system na evidenciu odpadov ktory nema nic spolocne napr. so skladom (uplne ina struktura tabuliek napr aj ciselnika materialov) by mali byt podla mojich kolegov v jednej dtb (rozumej jednom kvazi adresari) a teda vsetko by malo byt v jednej dtb, tabulky napr ciselniky by sa mali rozlisovat pomocou prefixsov (ten lepsi pripad) dokonca jeden tvrdi, ze ciselnik materialov by mal byt len jeden a pridaval by do neho kolonky do bezvedomia pre priznak systemu atd. kedze su v nom systemy uplne ine ale ked je to v jednej firme tak jeden ciselnik...

Neviem ci som stav popisal presne ale nechapem preco by som mal miesat data so systemov ktore nemaju nic spolocne a potom nasledne zbytocne prehladavat obrovske tabulky a to nehovorim po deklarovani pristupovych prav.

Naco teda tvorcovia dtb servera dali maznost vytvarat jednotlive dtb? Nevie niekto ci to nie je pzostatok myslenia s pred 25 rokov ked moznost vytvarat dtb v ramci jedneho servera mozno ani nebola (predpokladam, ze na DB2) ?Dakujem za reakcie

Jozo
seznam odpovědí
téma autor vloženo
Dotaz na skusenost Jedna DTB versus mnoho Jozo 23. 3. 2010 09:29:10
Re: Dotaz na skusenost Jedna DTB versus mnoho Floyd 25. 3. 2010 17:21:24

odpovědět

Jméno:
Předmět:
E-mail:
Potvrzovací kód:    
upozornění

Toto je neredigovaná a nemoderovaná diskuse čtenářů serveru php5.cz. Provozovatel serveru za obsah jednotlivých příspěvků nenese zodpovědnost.

Prosíme NEVKLÁDEJTE do diskuze na tomto serveru ŽÁDNÉ WAREZ PŘISPĚVKY týkajících se kradení software a podobného obohacování.

Tyto příspěvky přímou měrou poškozují tento server, proto se jich prosim VYVARUJTE.

Upozorňujeme, že u všech příspěvků zaznamenáváme IP adresu a cookies a tyto údaje poskytujeme v případě warez příspěvků orgánům, které si je čas od času vyžádají. Pokud s tímto nesouhlasíte, nevkládejte prosím do tohoto fóra žádné příspěvky - chod serveru je závislý především na disciplíně jeho uživatelů a nemáme zájem, zde řešit žádná témata, která jsou v rozporu s platným právním řádem.